صفحه اصلي

تعداد بازديد:

1288

امتياز:

0

محبوبيت:

امتياز داده نشده! چاپ اين مطلب اظهار نظر امتيازدهي به اين مطلب ارسال به دوستان
 تاريخ مطلب : يکشنبه22/09/88

معرفي برگزيدگان يازدهمين جشنواره جوان خوارزمي


برگزيدگان يازدهمين جشنواره جوان خوارزمي معرفي شدند

يازدهمين جشنواره جوان خوارزمي صبح امروز شنبه با حضور وزير علوم، معاون علمي و فناوري رياست جمهوري و وزير آموزش و پرورش در سالن اجلاس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز همزمان با آغاز هفته پژوهش و فناوري يازدهمين جشنواره خوارزمي با معرفي طرح هاي پژوهشي در بخش هاي دانش آموزي، دانشجويان دوره کارداني وابسته به وزارت آموزش و پرورش و آزاد برگزار شد.

در اين مراسم از 36 طرح در بخش دانش آموزي و دوره کارداني آموزش و پرورش در گروههاي برق و الکترونيک، کامپيوتر، مکانيک، فيزيک و نجوم، شيمي، عمران، رياضي، علوم زيستي و پزشکي، کشاورزي و منابع طبيعي، زبان و ادبيات فارسي، علوم اجتماعي‌، علوم اسلامي، هنر و معماري و ساير موارد تقدير شد.

در بخش پژوهشهاي بنيادي عباس علي صابري، عليرضا نصراصفهاني، عليرضا قيوم زاده جويناني و سيدفاضل نبوي پنبه چوله،‌ سيد محمد نبويه پنبه چوله و مهدي کارگريان حائز رتبه دوم شدند.

در بخش پژوهشهاي کاربردي پدرام حنفي زاده، مجتبي دلخوشيان، احسان فضل ارثي رتبه اول، مرتضي محمدي، سيد مهتدا صدرزاده و بابک دهقان رتبه دوم و حامد عبدالله پور، پيام گواهي، کامبيز جلايريان، امير رنجبر اسکويي، عبدالرضا جاويدي آل سعدي، پژمان احمدي، آزيتا بلالي اسکويي، آرش زيبايي ديوشلي رتبه سوم را از آن خود کردند.

در بخش پژوهشهاي توسعه اي علي بهجتيان اصفهاني رتبه دوم و هدي صادقيان رتبه سوم را کسب کردند. همچنين محمدرضا دليلي اسکويي رتبه دوم ابتکار را از آن خود  کرد. در اين بخش همچنين ريحانه افتاده چادرنشين ورانلو حائز رتبه سوم شد.

در اين جشنواره الهه معتمد و اسماعيل شياسي رتبه سوم ابتکار را کسب کردند و مصطفي اسلامي بلده رتبه سوم در بخش پژوهش هاي توسعه اي را کسب کرد.

طبق نظر هيئت داوران برگزيدگان اين جشنواره در بخش دانش آموزي و دوره هاي کارداني آموزش و پرورش در گروه برق و الکترونيک حامد غني دل قهرمانلو و امير نعلبند رضايي رتبه اول و ميثم خانکشي زاده آذرانگوت، سجاد محمودي و سپند حقيقي رتبه سوم را کسب کردند.

در گروه کامپيوتر مرتضي پارسااردکاني، مجتبي خدادادي حسين آبادي و اويس رستمي و رضا فلاحتي مروست رتبه دوم و اميد حياتي و مرتضي صادقي سعادت آبادي رتبه سوم را از آن خود کردند.

در گروه مکانيک علي امامي، اميرارسلان جليلي ذوالفقاري، احمد کياني زهراني، سيدسينا پويا و سيداميرارسلان يحيوي زاده رتبه دوم و روح الله سليمي، رضا آقاجاني مبارکه، احسان کمالي پايين دروازه و بهاره اسماعيلي گل افشاني رتبه سوم را به دست آوردند. در گروه عمران احسان صفري خروشادي رتبه سوم را از  آن خود کرد.

در گروه علوم زيستي و پزشکي حسين فتحي مياندشتي و مسعود مکي حائز رتبه دوم، رسول سيستاني خنامان، محمدرضا زارعي و مقداد زارعي بهگو حائز رتبه سوم شدند.

در گروه تخصصي کشاورزي و منابع طبيعي علي خلج رتبه دوم و امين مولوي فرد، هانيه شهرآزاد، حامد زيدآبادي نژاد و حسين زيدآبادي نژاد رتبه سوم را کسب کردند.

در گروه فيزيک و نجوم ساناز رحيمي، فرزانه هاشمي، سئويل باغبان کريمي، پارميدان دهقان پورفراشاه رتبه دوم را کسب کردند.

در اين جشنواره همچنين در گروه شيمي محمد کيهاني رتبه دوم و در گروه رياضي علي پرتوفرد، محمدبهزاد محبيان، محمدعرفان محيط و مهدي سليماني رتبه دوم را از آن خود کردند.

رتبه اول گروه زبان و ادبيات فارسي به حسين ديناروند و رتبه دوم به محمدحسين جديدي نژاد و الهام سواري و نرگس کاظمي زاده و رتبه سوم به ريحانه رسول زاده، ثمين کمالي  و ليلا حکمت نيا تعلق يافت.

در گروه علوم اسلامي رتبه سوم از آن ريحانه حيدري، فرزانه فخري رايني و فرشته فخري رايني تعلق يافت همچنين رتبه اول در گروه  علوم اجتماعي به راضيه تائب و رتبه سوم به فاطمه بهزادي اعطا شد.

رتبه دوم هنر و معماري به الهام همت و مهشاد شبانپور و رتبه سوم به حسين نوشير اختصاص يافت.

در بخش مسابقات ملي روباتيک خوارزمي تيم هاي شرکت يافته در 12 ليگ روباتهاي امدادگر واقعي، روباتهاي فوتباليست اندازه کوچک، روباتهاي جستجوگر، ميکروماوس، روباتهاي انسان نما، روباتهاي جراح، روباتهاي متحرک زميني- دريايي و اهوايي، شبيه سازي امداد، شبيه سازي فوتباليست دوبعدي و سه بعدي، شبيه سازي جنگ و عاملهاي هوشمند در تجارت الکترونيک شرکت کردند که در اين مراسم 15 تيم به عنوان تيم هاي برگزيده انتخاب شدند.

در بخش ليگ شبيه سازي فوتباليست دوبعدي دانشگاه صنعتي اميرکبير، دانشگاه پيام نور کرج، دانشگاه صنعتي شيراز و در ليگ شبيه سازي فوتباليست سه بعدي علم و صنعت ايران و شهيد رجايي، تيم دلتا 3D، دانشگاه پيام نور شيراز انتخاب شدند.

در بخش روباتهاي شبيه سازي امداد دانشگاه صنعتي اميرکبير،‌ دانشگاه شهيد بهشتي و BonabRescue انتخاب شد.

در ليگ شبيه سازي جنگ پژوهشسراي روباتيک و رايانه اي مشهد و دانشگاه آزاد اسلامي قزوين به عنوان تيمهاي برتر معرفي شدند.

در بخش روباتهاي جراح تيم روبولنز از طرف سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران، مرکز تحقيقات علوم و تکنولوژي در پزشکي وابسته به دانشگاه علوم پزشکي تهران و دانشگاه صنعتي شريف معرفي شدند.

در بخش روباتهاي متحرک تيم دکتر حسابي از دانشگاه آزاد اسلامي واحد خميني شهر، تيم زاگرس از دانشگاه آزاد واحد دزفول، تيم نورد انتخاب شدند.

در بخش روباتهاي امدادگر واقعي تيم Resquake از دانشگاه صنعتي خواجه نصير و تيم Roborazi از دانشگاه رازي کرمانشاه به عنوان تيم برتر معرفي شدند.

در بخش روباتهاي انسان نما تيم روبوالبرز و تيم پرشيا از دانشگاه آزاد واحد خراسگان (اصفهان) تيمهاي برتر شناخته شدند و در ليگ ميکروماوس تيم هاي RoboToy از دانشگاه آزاد واحد تويسرکان، تيم 44k از دانشگاه خواجه نصير و تيم روبوثامن معرفي شدند.

در بخش روباتهاي جستجوگر خودکار تيم MRL دانشگاه آزاد قزوين، تيم Citroen از پژوهشسراي دانش آموزي استاد طاهر شهرضا و تيم باروت از دانشگاه آزاد واحد زاهدان انتخاب شدند.

در ليگ روباتهاي جستجوگر دستي تيم کاوش از دانشگاه آزاد واحد ساوه و تيم Deminer YRA از دانشگاه آزاد واحد يزد و CRL از انجمن علمي کامپيوتر دانشگاه آزاد تبريز، در ليگ روباتهاي فوتباليست اندازه کوچک تيم MRL دانشگاه آزاد قزوين، تيم Immortals از دانشگاه علم و صنعت انتخاب شدند.

در بخش دانش‌آموزي نيز در ليگ شبيه سازي فوتبال دوبعدي تيم RC Masters از مدارس علامه طباطبايي، شريعتي، هدف دار، شهيد مدني، سيدالشهدا و  کمال حائز رتبه اول، تيم Robotoos از واحد آموزشي شهيد هاشمي نژاد مشهد حائز رتبه دوم و تيم Thirteen از واحد آموزشي انقلاب اسلامي فسا حائز رتبه سوم شدند.

در ليگ شبيه سازي فوتبال سه بعدي تيم Persia 3D از واحد آموزشي استعدادهاي درخشان علامه حلي منطقه 11 حائز رتبه اول، تيم Angel از واحد آموزشي آموزشکده فني امام علي(ع) رتبه دوم را کسب کردند.

در ليگ شبيه سازي امداد و نجات تيم ليدوما از واحد آموزشي دکتر شريعتي علي آباد کتول و محمدولي کمينه بندرترکمن رتبه اول، تيم Helish از واحد آموزشي استعدادهاي درخشان علامه حلي منطقه 11 رتبه دوم و تيم امام جواد 1 از واحد آموزشي غيردولتي امام جواد منطقه 1 رتبه دوم را از آن خود کردند.

در ليگ جونيور روباتهاي فوتباليست دو به دو تيم اسپادانا از واحد آموزشي استعدادهاي درخشان شهيد اژه اي اصفهان رتبه اول و تيم امام جواد 1 از واحد آموزشي غيردولتي امام جواد منطقه 1 و تيم علامه حلي B از واحد استعدادهاي درخشان علامه حلي منطقه 11 رتبه دوم را کسب کردند.

در ليگ روباتهاي مين ياب تيم علامه حلي از واحد آموزشي استعدادهاي درخشان علامه حلي حائز رتبه اول، تيم عقرب از واحد آموزشي استعدادهاي درخشان شهيد دستغيب شيراز حائز رتبه دوم شدند.

در ليگ روباتهاي امدادگر تيم انرژي اتمي از واحد آموزشي غيردولتي انرژي اتمي منطقه 6 رتبه اول، تيم سپهر از واحد آموزشي غيردولتي امام صادق (ع) اصفهان رتبه دوم و تيم آريانا از واحد آموزشي غيردولتي سبحان منطقه 3 رتبه سوم را از آن خود کردند.