صفحه اصلي

تعداد بازديد:

6261

امتياز:

0

محبوبيت:

امتياز داده نشده! چاپ اين مطلب اظهار نظر امتيازدهي به اين مطلب ارسال به دوستان
 تاريخ مطلب : يکشنبه20/12/91

ادامه ثبت نام نخبگان در سامانه ثريا تا پابان فروردين و ايجاد بانک جامع نخبگان کشوررئيس بنياد ملي نخبگان:
ادامه ثبت نام نخبگان در سامانه ثريا تا پابان فروردين/ ايجاد بانک جامع نخبگان کشور

معاون علمي و فناوري رياست جمهوري از آغاز ثبت نام سامانه ثريا خبر داد و گفت: در اين سامانه نخبگان و استعدادهاي برتر مي‌توانند اطلاعات پژوهشي و اختراعات خود را وارد کنند.

دکتر نسرين سلطانخواه در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاکيد بر اينکه سامانه ثريا درگاه ارتباطي بنياد ملي نخبگان با استعدادهاي برتر است، افزود: بنياد ملي نخبگان کشور در راستاي تحقق اهداف نظام جمهوري اسلامي ايران در زمينه حمايت از نخبگان و استعدادهاي برتر و کاهش مراجعات حضوري اقدام به راه اندازي سامانه جامع مديريت امور و ارتباط با نخبگان برتر با عنوان "ثريا" کرد.

معاون علمي و فناوري رياست جمهوري از آغاز ثبت نام مرحله اول نخبگان در اين سامانه خبر داد و اظهار داشت: ثبت نام مرحله اول در اين سامانه آغاز شده است و مشمولان مي‎توانند با مراجعه با سايت اين سامانه نسبت به درج اطلاعات خود اقدام کنند.

وي با بيان اينکه اين ثبت نام تا پايان فروردين ماه سال 92 ادامه دارد، خاطر نشان کرد: در اين سامانه يکسري اطلاعات از سوي نخبگان وارد مي‌شود و يکسري اطلاعات هم از سوي بنياد ملي نخبگان بر اساس اطلاعات موجود در بانک‌هاي اطلاعاتي وارد خواهد شد.

سلطانخواه يادآور شد: اين سامانه بانک اطلاعات جامعي در خصوص محققان و نخبگان و استعدادهاي برتر کشور خواهد بود.

شرايط مشمولان براي ثبت نام در اين سامانه

به گزارش مهر،برگزيدگان المپيادهاي علمي دانش آموزي و دانشجويي، برگزيدگان آزمون سراسري ورود به دانشگاه ها، دانشجويان نمونه کشوري، دانش آموختگان برتر دانشگاه ها، برگزيدگان جشنواره هاي مورد حمايت بنياد، برگزيدگان از ميان مخترعان، دو نفر برتر آزمونهاي جامعه علوم پزشکي، دندان پزشکي و دارو سازي، مخترعان، برگزيدگان مسابقات معتبر ملي و بين المللي قرآن و برگزيدگان مسابقات ملي و بين المللي مهارت مي‌توانند سامانه ثريا ثبت نام کنند.

علاوه بر اين افرادي که داراي سوابق آموزشي، پژوهشي، فناوري و نوآوري برجسته هستند و توسط بنياد ملي نخبگان شناسايي نشده اند مي توانند با مراجعه به اين سامانه سابق پژوهشي و اختراعات و نوآوريهاي خود را براي ارزيابي ارائه کنند تا در صورت کسب شرايط لازم از تسهيلات بنياد بهره مند شوند

بنياد ملي نخبگان پس از شناسايي نخبگان و استعدادهاي برتر و دسترسي به اطلاعات تماس آنها، نام کاربري و کلمه عبور براي ورود به سامامه را به اطلاع آنها مي رساند تا ضمن اطلاع رساني در خصوص تسهيلات و حمايت‌هاي بنياد، امکان درخواست الکترونيکي استفاده از تسهيلات را براي آنها فراهم مي‌کند.